נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

3 טיפים לבחירת דלת פנים

כניסה

בין אם מדובר על זמן שיפוץ, ריענון של הבית או החלפה של דלתות בגלל בלאי ושחיקה, דלתות הפנים מהוות חלק עיצובי לכל דבר ועניין, ולכן בחירתן צריכה להתבצע בצורה נכונה ומתאימה לביתכם. קיימים מספר שיקולים עיקריים לפיהם רצוי לבחור דלתות פנים. כדי לסייע לכם לבחור את הדלת הנכונה לכם ביותר, ריכזנו אותם עבורכם במאמר הבא.

 

איך בוחרים דלתות פנים?

דלתות הפנים, מעבר לתרומתם הרבה לעיצובו של הבית, הן אלמנט שכדאי לבחור בקפידה לאור העובדה כי לא ניתן להחליפן בכל רגע נתון או באופן חלקי. אין צורך להילחץ, אך חשוב להכיר את השיקולים אותם יש להביא בחשבון בבחירת דלת פנים כך שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה לכם.

 

איכות הדלת ובטיחות בשימוש

כאשר מדובר בדלתות הפנים בביתנו – המטרה העליונה היא שישרתו אותנו בצורה הטובה ביותר. כיצד? דלתות טובות הן דלתות שיחזיקו לזמן רב, יהיו קלות לתחזוקה ויעמדו באיתני הטבע (למשל, רטיבות).

ישנן דלתות פנים אשר עשויות מחומרי גלם רבים:  עץ מלא, אגוז, מייפל, מהגוני, אלון ועוד רבים. חומרי הגלם משנים את מחיר ואיכות הדלת, כשמעבר למטרות השרידות והאיכות של הדלת, נרצה לוודא כי היא מפחיתה רעשים, במיוחד כשהדלת מובילה לחדרי השינה.

 

צבע ומראה, התאמה לעיצוב הבית

באופן כללי, עיצוב הבית צריך להיות הרמוני ונעים. כדי ליצור את אווירת ההרמוניה בעיצוב, מומלץ לשמור על אחידות במקומות וצבעים מסוימים, דוגמת הדלתות. לכן את רוב דלתות הפנים נרצה לבחור בצבעים זהים, כאשר הצבעים עצמם ייבחרו בהתאמה לקירות הבית. יחד עם שיקול העיצוב, חשוב לזכור כי הדלת המובילה לכל חלל צריכה להתאים ולשרת אותו. (למשל, לחדרים רגילים יתאימו דלתות רגילות, בעוד לחדר משחקים ניתן לגוון עם דלת הזזה)

הצבעים המקובלים לרוב בדלתות הפנים ינועו בין צבעי הלבן והשמנת לבין העץ הטבעי, יחד עם דלתות בצבעים שונים ומגוונים – הכל בהתאם לרצון ולעיצוב שאר הבית.

 

נוחות ושימוש פרקטי בדלת הפנים

את העיקרון האחרון ראוי לפתוח במשפט – אנחנו הכי יפים כשנוח לנו. לדלתות הפנים השונות אמנם מאפיינים עיצוביים ואלמנטים נוספים שונים, מחירים ואיכות בטווחים משתנים, אך המאפיינים הקטנים חשובים בדיוק כמו הגדולים.

דוגמה עיקרית לסוגיית נוחות השימוש בדלת היא הנעילה. דלתות ישנות ואף חדשות כיום הן בעלות מנעול "רגיל" – נעילת מפתח. החיסרון המובהק במנעולים אלה הם סכנת הנעילה בפנים/ בחוץ/ מפתח נשבר בתוך הדלת הרגילים. אמנם ניתן להזמין מנעולן מוסמך – לוקינג, אך הבעיה יכולה להיפתר על ידי בחירת דלת עם מנעול מגנטי.

דוגמה נוספת לנוחות הפוטנציאלית בדלתות הפנים החדשות שלכם הם מנגנונים נגד טריקת הדלת, או אלמנטים המאפשרים טריקה שקטה. לאלה מכם בעלי הילדים הקטנים, או לעומתם המתבגרים, חשיבות הטריקה השקטה עולה על כולן.

דלת

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע
גגות של בניינים
כיצד מתבצע זיפות גגות

להרבה מאתנו יצא להגיע לחודשי החורף הגשומים ופתאום לגלות שיש נזילה בסלון והכל הוצף, או שחדר השינה סובל מרטיבות

עין בוהרת
כל מה שצריך לדעת על טלפתיה

טלפתיה היא תחום מרתק מאוד הקשור לקשרים אנרגטיים, פסיכולוגיים או מיסטיים בין אנשים שונים. טלפתיה הינה תחום שעולה בכתבים

כל הדרכים להרחקת יונים

יונים הן אומנם הסמל הלאומי לשלום ואחווה, אך כאשר היצור החביב הזה נמצא לנו בבית, נראה שהוא גוזל מהשלווה

מד נתונים
יועץ לחדשנות – מה תפקידו?

כשמנהלים בכירים של ארגון ממנים יועץ חדשנות ארגונית, או מוביל חדשנות ארגונית, הם מצפים לקבל תפוקה מסוימת תוך פרק