נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מכתב התראה לפינוי דירה: שלבי הוצאת המכתב

פסק דין

מכתב התראה לפינוי דירה הוא שלב אחד לפני הגשת תביעה לפינוי מושכר.

זהו מכתב סטנדרטי, אשר אנחנו לא מאחלים לכם שתצטרכו לכתוב, אבל אם כבר הגעתם לשלב שאין ברירה, לפחות תדעו כיצד לעשות את זה נכון.

 

שלבים בפינוי דייר בעייתי

מכתב התראה לפינוי דירה הוא בדרך כלל השלב האחרון לפני הגשת תביעה, אבל מתי אפשר להגיש אותו ומהם השלבים הקודמים לו?

תהליך פינוי דייר, או הגשת תביעה לפינוי מושכר, מתחיל לרוב כאשר הדייר הפר תנאי יסודי אחד, או יותר, בחוזה השכירות.

זה יכול להיות מצב שבו תם החוזה, הבעלים רוצים לפנות את הנכס והדייר מסרב להתפנות וזה יכול להיות מצב שבו הדיר מפגר בתשלומי השכירות והחשבונות ולא נראה פתרון באופק.

אבל אתם עדיין לא יכולים להתחיל בתהליך, אלא רק לאחר שמיצתם את כל האמצעים העומדים לרשותכם, כמו פדיון צ'ק ביטחון, בתנאי שהשוכר לא ביטל אותו ויש לו כיסוי בבנק.

השלב הבא שאין לכם ברירה אלא לבצע אותו הוא לשוחח עם השוכר שלכם.

אם הוא הפר תנאי יסודי בחוזה, הוא נחשב מפר חוק, אבל גם החוק יעמוד לצדכם רק אם תפעלו לפי הפרוטוקול, כלומר תנסו לשוחח איתו לפני נקיטת הליכים שאין מהם חזרה.

 

שיחה עם השוכר

במהלך שיחה עם השוכר, עליכם לנסות לשכנע אותו לפנות את הנכס ולפצות אתכם על הנזק שנגרם לכם, בעקבות עיכוב בתשלומי השכירות, או נזק פיזי לדירה, או נזק בעקבות הפסד של דיירים פוטנציאליים בעקבות סירוב שלו להתפנות וכן הלאה.

אם מדובר על דייר עקשן וסרבן – אתם יכולים להתקדם לשלב הבא.

 

ניסוח ושליחה של מכתב התראה

מכתב התראה לשוכר הוא התיעוד הפורמלי שלכם, למקרה שתגיעו לבית המשפט, אבל הוא גם אמצעי נוסף לתת לשוכר הזדמנות אחרונה לתקן את מעשיו לפני הגשת תביעה מצדכם.

במכתב אתם צריכים להסביר את הבעייתיות של השוכר ולדרוש ממנו עזיבה של הנכס, בצירוף התראה, שאם לא יעשה כבקשתכם, אתם צפויים לפנות לבית המשפט ולהגיש נגדו תביעה.

מכתב זה יהפוך למסמך בעל תוקף משפטי אם וכאשר תגיעו לבית המשפט ולכן מומלץ להיעזר בעורך דין אשר יסייע לכם לנסח אותו כראוי.

לשם כך, יש להביא לעו"ד שלכם את כל המסמכים הרלוונטיים: חוזה שכירות, תמונות של הנכס, התכתבויות שלכם עם השוכר, הקלטות של שיחות וכל תיעוד אחר שיכול לעזור.

יש להסביר לעו"ד שלכם מהו הרציונל לתביעה, אילו סעיפים הפר השוכר וכיצד, איזה נזק נגרם לכם כתוצאה מהמצב וכן הלאה.

 

לסיכום

בחלק האחרון של התהליך – לאחר שליחת המכתב, תצטרכו להמתין ולראות – אם השוכר קיבל את כל הדרישות שלכם, אתם יכולים להמשיך בחיים ולנהל את הנכס שלכם כרצונכם ואם לא, אתם יכולים לגשת לבית המשפט ולהתחיל בתביעה מסודרת.

 

מסמך חתום

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין