נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

שוקלים לפתוח הליך גירושין? ככה תעשו את זה נכון

שוקלים לפתוח הליך גירושין

הליך גירושין הוא אחד ההליכים המורכבים ביותר מבחינה משפטית, אולם בניגוד להליכים משפטיים אחרים יש לו גם משמעויות רגשיות ונפשיות מרחיקות לכת. הגירושין עלולים למוטט את הקרקע היציבה שיש לנו מתחת לרגליים, ולהוביל אותנו אל עבר מציאות שאנחנו לא מכירים. כדי שנוכל להתמודד איתה בצורה טובה, הנה כמה דברים שכדאי לעשות בפתיחת הליך גירושין.

 

בחירת עורך דין

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא למצוא לעצמכם עורך דין מנוסה לדיני משפחה. פתיחת תיק גירושין בעזרת עורך דין תעזור לכם לבצע את התהליך בצורה מהירה יותר. עורך הדין מכיר את הניואנסים השונים, ובהנחה שזו הפעם הראשונה שבה אתם מתגרשים, יש כנראה לא מעט דברים שאתם לא יודעים. עורך הדין יעזור לכם לגשר על פערי הידע, ויחסוך לכם שכר לימוד יקר.

 

פתיחת תיק בערכאות השונות

אחרי שמצאתם עורך דין מתאים, הגיע הזמן לפתוח תיק בערכאות השונות. אחד הדברים שמייחדים הליכי גירושין על פני הליכים אחרים הוא העובדה שאתם חייבים לדון על הגירושין בבית הדין הרבני, לאור הסמכות הבלעדית שיש לו על דיני נישואין וגירושין במדינת ישראל. חלקים מסוימים מדיני הגירושין גם נידונים בבתי משפט, אולם הגירושין עצמם צריכים להיעשות בבית דין רבני.

 

מה אתם רוצים להשיג

אחרי שהבנתם שאתם הולכים לפרק את החבילה באופן סופי, הגיע הזמן להבין מה אתם מנסים להשיג. אם אין לכם ילדים סביר להניח שהמטרות שלכם יסתכמו בחלוקת הרכוש, אולם במידה ויש לכם ילדים משותפים סביר להניח שהסדרי הראייה והמזונות הולכים לתפוס מקום של כבוד במהלך הדיונים המשפטיים על הליך הגירושין.

 

מזונות

לאור העובדה שנפגעים המרכזיים מהליך הגירושין הם דווקא הילדים המשותפים שלכם, המדינה מנסה לעשות הכל כדי לצמצם את הפגיעה הזו, בדגש על הפגיעה הכלכלית שהם עלולים לחוות. דמי המזונות שאותם הגבר משלם לאישה נועדו לאפשר לה לשמור על רמת חיים סבירה של הילדים. גובה דמי המזונות משתנה לפי מספר קריטריונים, ובית המשפט הוא זה שיקבע אותו באופן סופי.

 

הסדרי ראייה

התחום השני שבו בית המשפט הולך להכתיב את המציאות הוא הסדרי הראייה. הסדרי הראייה נועדו לגבש מתווה לחלוקת הזמן של הילדים בין ביתו של האב לבין האם. המצב הטוב ביותר הוא משמורת משותפת שבה נעשית חלוקה שוויונית של הזמן, אולם יש גם מקרים שבהם החלוקה שונה. בכל מקרה מדובר על מתווה שאתם צריכים להסכים עליו לאחר הכרעה של בית המשפט.

 

לסיכום

הליך גירושין הוא הליך מורכב ממספר בחינות, אולם כדי להתמודד איתו בצורה המיטבית עליכם לקבל שירות של עורך דין לענייני משפחה. עורך הדין יעזור לכם לגבש מתווה שבו הזכויות שלכם ישמרו, ותוכלו לחלק את הרכוש ואת הזמן של הילדים בצורה מאוזנת, כך שהפגיעה בילדים תקטן ככל שאפשר.

שוקלים לפתוח הליך גירושין_ ככה תעשו את זה נכון

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
רשלנות רפואית
איך מוכיחים רשלנות רפואית?

הוכחת רשלנות רפואית בבית משפט היא תהליך מורכב הדורש הבנה מעמיקה של דיני הנזיקין, תחום הרפואה הרלוונטי ופרטי המקרה

חוק ניירות ערך
חוק ניירות ערך

עולם ניירות הערך הוא עולם ענק בעל זרועות רבות ואפשרויות בלתי נגמרות. כדי להסדיר את העולם הזה ולהכניס אותו