נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

הותקפת מינית? סדר הפעולות מא' – ועד ת'

נפגעת מינית בטראומה - אילוסטרציה

תקיפה מינית יכולה לקרות בכל גיל, כאשר ההגדרה משתנה בין טווחי הגילאים השונים.

כשאנחנו מדברים על תקיפה מינית בקרב בוגרים, אנו מתכוונת לכל התנהגות הכוללת מגע מיני, הפשטה, התערטלות, מגע מיני או אמירות מיניות לא הולמות, אשר נכפים על הנתקף ונעשים בניגוד להסכמתו.

כאשר התקיפה המינית מתבצעת בקרב ילדים, יש עוד נדבכים שלוקחים בחשבון, משום שלהם אין את המודעות על ההשלכות של כך וכן אין להם יכולת לגונן על עצמם. לפניכם סדר הפעולות שיש לבצע בזמן תקיפה מינית.

 

סוגים של תקיפה מינית

  • תקיפה מינית – שם כולל לכל סוגי עבירות המין השונות. מיוחסת לכל פעולה או אמירה מינית שנעשתה ללא הסכמתו של הצד הנפגע.
  • אונס – החדרת איבר בגוף לאיבר המין של הנפגע.
  • מעשה סדום- החדרת איבר בגוף או עצם כלשהו לפי הטבעת של הנפגע, לרבות איבר מין.
  • ניסיון לאונס – ניסיון להחדיר איבר בגוף או עצם זר לאיבר המין של הנפגע.
  • אונס קבוצתי – אונס שבוצע על ידי מספר תוקפים.
  • אונס מתמשך – אונס שחזר על עצמו על פני תקופה מסוימת של זמן.
  • גילוי עריות – תקיפה מינית שמתבצעת על ידי בן משפחה.

 

פגיעה פיזית ונפשית בתקיפה מינית

הפגיעה המינית יכולה לשאת השלכות פיזיות ונפשיות חמורות. מעבר לכאב הגופני שעשויים לחוש לאחר התקיפה המינית, רגשית ישנה הצפה של תחושות אשם וזעם. יש נטייה להלקאה עצמית אודות האירוע, ומחשבות על כך שיכלו למנוע את זה. לפעמים זה יכול להתפתח לכדי דיכאון והתקפי זעם, כמו גם תסמינים רפואיים כדוגמת דלקות שתן, קושי ביצירת מגע אינטימי, אובדנות והתנהגויות פוסט טראומטיות.

כדי לסייע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, כיום ישנם אנשי מקצוע מומחים בתחום המספקים סיוע נפשי, ביניהם גם קו חם לנפגעות תקיפה מינית. שם הם יכולים להתייעץ ולקבל הנחיות להמשך טיפול

 

הליכים משפטיים ופליליים

ההליך הפלילי מתחיל עם הגשת התלונה במשטרה על ידי הנפגע\ת. מרקע קבלת התלונה, המשטרה מתחילה בחקירת האירוע המתואר, ואוספת ראיות לשם קידום הרשעת הפוגע.

התיק ממשיך משם לפרקליטות, אשר מקבלת מהמשטרה תיק אירוע בעל ראיות וחומרי חקירה, ושם מתקבלת ההחלטה האם לסגור את התיק או להגיש כתב אישום. אם זוהי ההחלטה, התיק מגיע לבית המשפט ומתנהלים משפטים ודיונים עד לרגע ההכרעה, בו קובעים האם הנאשם אשם או לא.

 

ייצוג משפטי בהליך משפטי כנגד תקיפה מינית

המעמד המשפטי יכול להיות לא קל, הן ברמה הביצועית והן ברמה המנטלית, ולכן כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום ההטרדות המיניות. הוא יוכל לסייע לאורך כל הדרך, הודות לניסיון ולמקצועיות שלו, ולהוביל את הנפגע\ת לתוצאות הרצויות. לקריאה נוספת – https://www.dw-law.co.il.

 

אישה עם לוח לאחר פגיעה מינית - תמונה להמחשה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין