דפיברילטור אוטומטי – 4 יתרונות בולטים

אחד מהאיברים החשובים ביותר בגוף האדם הוא כמובן הלב. איבר זה הוא משאבת הדם המרכזית בגופינו, ובלעדיו לא נוכל לחיות. יותר מכך, כל עוד הלב לא מתפקד בצורה מיטבית אנו בסיכון חיים. עלולות להיות מספר חריגויות בקצב פעימות הלב למשל – קצב מהיר מדי, קצב איטי מדי או דום לב (הפסקת הפעימות). על מנת לנסות ולפתור בעיות אלו בזמן אמת יצרו את הדפיברילטור.

 

מהו דפיברילטור?

דפיברילטור הינו מכשיר חשמלי אשר נותן מענה לבעיות מסוימות בלב על ידי מתן חשמל. מחברים אותו סמוך ללב ועל ידי אלקטרודות הוא נותן זרם חשמלי ללב בשעת הצורך. הדפיברילטור (בעברית, מפעם) יודע לזהות את הפרעת קצב בעצמו. כיום ניתן לרכוש את המכשיר, בנוסף הוא נמצא בעמדות חירום במקומות רבים ברחבי הארץ. ישנם מספר סוגי דפיברילטורים – חצי אוטומטי, אוטומטי, מושתל ומקצועי. לפניכם מספר יתרונות של דפיברילטור אוטומטי.

 

לא צריך רופא

יתרון ראשון ובולט בדפיברילטור אוטומטי הוא שכל אחד יכול להשתמש בו. אמנם רצוי לעבור הכשרה זריזה אך הרעיון של המכשיר הוא שכל אחד יוכל להתמצא ולהפעילו. ניתן לעשות זאת כיוון שהמכשיר מאוד נגיש ויש בו הוראות הפעלה כתובות ואף קוליות בעברית. דפיברילטור זה מנחה את המשתמש היכן מצמידים את המכשיר לגוף האדם.

 

אין צורך בתפעול לאחר חיבור

אחד העקרונות של דפיברילטור אוטומטי הוא שהמכשיר אמור לעשות את העבודה בעצמו. כלומר, המכשיר מתוכנן לזהות חריגה בקצב הלב ואף לטפל בעצמו – לשלוח אוטומטית שוק חשמלי (או מה שהמכשיר יזהה שצריך להיעשות) ללא התערבות של אדם.

 

מזהיר ומונע סכנת התחשמלות

דפיברילטור אוטומטי עושה דבר חשוב – מזהיר אותנו לפני פעולה. כאשר נותנים זרם חשמלי לגוף של אדם מסוים, מסוכן מאוד לגעת בו, כיוון שאז נתחשמל בעצמנו. לשם כך, דפיברילטור אוטומטי מזהיר את הסובבים שלא לגעת בשניות הקרובות במטופל כיוון שהוא עומד לשלוח את הזרם החשמלי. בכך הוא חוסך לנו סיכון גדול.

 

מציל חיים

כמו כל סוגי הדפיברילטורים, גם דפיברילטור אוטומטי כמובן יכול להציל חיים. הוא מתוכנת על מנת לזהות אי סדרים בקצב פעימות הלב של המטופל, ולתת לו זרם חשמלי במידת הצורך. אמנם אין תחליף למתן עזרה ראשונה על ידי מומחה אך זהו מכשיר עזרה ראשונה יעיל, במיוחד לאנשים אשר לא מומחים.

 

לסיכום

לסיכום, דפיברילטור הינו מכשיר אשר מטרתו לייצב את קצב לב האדם כאשר הוא מזהה בעיות על ידי מתן זרם חשמלי. ישנם מספר סוגים, אחד מהם הוא דפיברילטור אוטומטי. יתרונותיו – מציל חיים, לאחר הסבר קצר כל אדם יכול לתפעל אותו ואין צורך לגעת בו לאחר חיבור וביצוע ההוראות הראשוניות. לפני רכישת דפיברילטור או אם בכוונתכם להשתמש בכזה, רצוי להתייעץ עם רופא או אדם מומחה בנושא זה.

בלון לב אדום בשמיים
בלון לב אדום בשמיים
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram