נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אל תחכו לגשם הראשון – בצעו בדיקות מקדימות

עם סיום חופשת הקיץ ולקראת החזרה לשגרת בתי הספר, בשלב מסוים נצטרך לקבל את פני החורף.

זה נכון שהחורף הישראלי אינו הקשוח ביותר, אך גם גשמי החורף בארץ עשויים לגרום לעומס על מערכות הביוב והאינסטלציה או לאתגר את האיטום שלנו בגג הבית.

במאמר שלפניכם נדון בחשיבות הבדיקות המקדימות כחלק מההכנה לעונת החורף, ונסביר למה לא כדאי לדחות אותן.

 

אילו נזקים יכולים להתעורר בחורף?

אמנם מערכת הצנרת והאינסטלציה בכל בית עובדת מדי יום ביומו, גם ביתר עונות השנה, אך בעונת החורף ישנם אתגרים נוספים. בראש ובראשונה, מי גשמים שבוחנים את האיטום בגגות הבתים, את המרזבים ואת מערכות הניקוז שלנו. בנוסף, ישנו העומס הרגיל שמופעל על מערכת הצנרת שלנו, ויחד עם מי הגשמים עלולים להיווצר נזקי מים רבים.

בין נזקי המים שעשויים להיווצר ניתן למנות חדירת מי גשמים למקומות לא רצויים, כמו לגג, לקירות, לחלונות, לרצפת החצר ועוד. בנוסף, עשויות להתעורר בעיות של דליפה ורטיבות בצנרת. כל אלו, במידה ואינם מטופלים באופן מיידי, עלולים לגרום לנזקי טחב, עובש ופטריות, ליצור עיוותים בקירות הבית, ולהגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים.

 

למה חשוב לבצע בדיקות מקדימות לחורף?

כיוון שהעומס המופעל בעונת החורף עשוי להיות משמעותי, כך גם הנזקים, כפי שהוסבר לעיל. במקום לבצע טיפולים לאחר שנגרמו הנזקים, אשר עשויים להיות יקרים מאוד, באפשרותכם לקיים טיפולים מניעתיים ומקדימים כדי לגלות על נזקים מבעוד מועד, כמו טיפול לבדיקת לחדירת מי גשמים. למעשה, מדובר במבצע של "הכן ביתך לחורף".

באמצעות בדיקות מקדימות לחדירת מי גשמים או לאיתור רטיבות ונזילות, תוכלו למגן את הבית כראוי מפני החורף, ותוכלו לתקן כשלים וליקויים שכעת אינם מורגשים אבל עם העומס שמביא עימו החורף יחמירו לכדי בעיה של ממש. לא רק שתמנעו את כאב הראש הנלווה לכל תקלה כזו, גם תחסכו אלפי שקלים.

 

בדיקת איטום וחדירת מי גשמים

בדיקת איטום וחדירת מי גשמים נועדה כדי לבחון את כלל האיטום של ביתכם – בגג, בקירות, בריצוף, בחצר ובחלונות. בראש ובראשונה, אתם יכולים לבחון ויזואלית האם קיימת איזושהי בעיית איטום נראית לעין, כמו סדק בקיר, רעף שבור ועוד. לאחר מכן, תוכלו להיוועץ בחברה מקצועית ובעלת ניסיון, ובמידת הצורך גם לשכור את שירותיה.

 

בדיקת איתור נזילה ורטיבות

בדיקה נפוצה נוספת שנהוג לבצע לקראת החורף הינה בדיקה של איתור נזילות ורטיבות בחלקים שונים של הבית. לעיתים, קיימת רטיבות גם מבלי שנרגיש או נבחין בה, כיוון שהצנרת אינה גלויה לעין והרטיבות לא הגיעה למצבים גלויים של עובש וטחב. לכן, חברות רבות מחזיקות במכשור מתקדם אשר מאפשר לאתר נזילות סמויה, כמו צילום תרמי או גלאי גז, וכך לגלות על רטיבות עוד לפני שהיא התפתחה לנזק משמעותי.

 

 

פיצוץ צינור

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה
חדר אמבטיה מעוצב
עיצוב חדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא החדר הפרטי והאינטימי ביותר בבית. חדרי הבית האחרים מיועדים ליצור תחושה של ביחד, או לשרת תכלית