אוטו באן – סקירה על הכבישים המדוברים בגרמניה

אתם מתכננים לנסוע בפעם הראשונה בחייכם לגרמניה ותוהים האם לשכור רכב ובאיזה כבישים כדאי לנסוע? אם כך, בוודאי יצא לכם לשמוע בעבר על האוטו באן הגרמני, ועל כך במאמר שלפניכם.

 

ההיסטוריה של האוטו באן

כשמדברים על אוטו באן בגרמניה למעשה מדברים על אותה מערכת כבישים מהירים בגרמניה, וכיוון שהאיכות שלהם, באופן כללי, מאוד טובה, היא מדוברת ומוכרת בעולם כולו. את הכביש הראשון במסגרת מערכת הכבישים הזאת החלו לסלול כבר בשנת 1929 אך מאז ועד היום כמובן שהמערכת עברה אינספור שינויים. בשנת 2013 ניתן היה לראות שאורך כל הכבישים שנכללו במערכת הזאת עמד על 12,879 קילומטרים, מה שכמובן שינה את אופן הניידות במדינה ממקום למקום. לכן אתם יכולים להיות בטוחים שאם אתם רוצים להגיע לגרמניה, לשכור רכב ולעבור בקלות בין מקום למקום, זו מערכת הכבישים שבהם כדאי לכם להשתמש. זה נכון שיש עוד אינספור כבישים צדדיים, הרבה יותר קטנים ופחות מהירים, אך אם אתם רוצים לנסוע בצורה נוחה, כדאי יהיה לתכנן את הטיול שלכם בהתאם למערכת הכבישים הזו.

 

כמה קמ"ש באמת מותר לנסוע בכבישים האלה?

חלק ממה שמפורסם בכבישים המיוחדים של האוטו באן, זו העובדה שבפועל אין כאן הגבלת מהירות. לכן, אם אתם שוכרים רכב מרוץ ורוצים לנצל את היכולות שלו, מבחינה חוקית תוכלו לעשות זאת במערכת הכבישים המדוברת. עם זאת, ניתן לראות שההמלצה היא לא לנסוע יותר מ130 קמ"ש, וגם זה בהתאם לתנאי הדרך. כמו כן, חשוב לדעת שיש אזורים מקומיים שבהם יש הגבלת מהירות וחשוב מאוד, כמובן, לכבד את ההגבלה הזאת. כפי שקורה בהרבה תחומים אחרים בגרמניה, ניתן לראות שגם התחזוקה של מערכת הכבישים הזאת נעשית בצורה רצינית ביותר. לכן, ממש כפי שאם תפנו אל אימגינריום דלקן אוניברסלי ותתקינו לכם דלקן ברכב תוכלו להיות רגועים ובטוחים שהעבודה נעשתה כמו שצריך, כך קורה גם בכבישי גרמניה. כלומר, אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שאם אתם בעצמכם תנהגו בהתאם לחוקים, חוויית הנהיגה תהיה נעימה ונוחה.

 

מתי באמת כדאי לנסוע בכבישים האלה במהלך השנה?

גרמניה היא כמובן מדינה אירופאית ולכן טבעי שפעמים רבות מזג האוויר בה יהיה סוער עבורנו, הישראלים. לכן, אם אתם נוסעים לאזור הזה בעונת החורף, רצוי מאוד שתיקחו את זה בחשבון ותנהגו בהתאם. זה נכון שמערכת הכבישים אוטו באן היא מערכת נהדרת ובנויה היטב, אך בסופו של דבר, גם במקום כזה הגשם מחליק והשלג הופך את אתגר הנסיעה לעוד יותר משמעותי. לכן כדאי לתכנן את המסלול שלכם גם בהקשר הזה, כי אם אתם נוסעים לחופש, מה פתאום שתסכנו את עצמכם לחינם? הכנת הטיול היא חלק בלתי נפרד מהבילוי כולו עובר רבים מאתנו, אז למה אתם מחכים?

ידיות תדלוק

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram